Bosu Core
BOSU je balanční cvičební pomůcka, která patří mezi nejúspěšnější světové novinky ve fitness.

Je navržena tak, aby při každé cvičební pozici bylo nutné zapojit koordinaci celého těla, schopnost udržovat rovnováhu a velmi rychle tak zajistit správné držení těla. Tím BOSU umožňuje široké využití jak v aerobním, silovém či rehabilitačním cvičení a to vše díky mnohostrannosti působení na lidské tělo.

BOSU je bezpečné, zásobník cviků je vhodný prakticky pro každého, od úplných začátečníků až po vrcholové sportovce.

Na rozdíl od jiných fitness aktivit je ale u cvičení na BOSU velmi důležité přesné provádění všech cviků!

Proč?
Správné držení lidského těla a rovnováhu zajišťují svaly Hlubokého stabilizačního systému (CORE), které nejsou vidět a nemají nic společného například s vypracovanými bicepsy nebo „plochým břichem“.

Správná funkčnost a umění aktivovat tyto svaly například ovlivňuje, jestli Vás bolí nebo nebolí záda v důsledku sedavého zaměstnání. Svaly hlubokého stabilizačního systému reagují na posilování oproti povrchovým svalům celkem rychle. Proto by se mohlo stát, že při cvičení v nesprávné poloze dojde k nerovnoměrnému zapojení a posílení svalů a tím ke vzniku svalové nerovnováhy u jinak zdravého klienta a nebo k dalšímu prohloubení a fixování těchto disbalancí u klienta, který naopak BOSU využívá v dobré víře, že mu toto cvičení pomůže.

Cvičení BOSU CORE Vám nabízí:

- rehabilitační cvičení
- silový trénink
- strečink
- posilovací trénink CORE