Power yoga

" Naše tělo ať je jako diamant - silné, zářící a krásné "

- je cvičení postavené na základních pozicích z yogy, které se oproti klasické yoze dynamicky opakují za sebou, trvající 60 minut vhodná pro všechny věkové kategorie, kde nezáleží na momentální zdatnosti jedince. Cvičení je určeno pouze pro zdravé jedince.
NE - cukrovka, rakovina, vysoký krevní tlak, epilepsie, srdeční choroby, těhotenství, meningitida, roztroušená skleróza apod.

- zcela nahrazuje klasické typy posilovacích cvičení. Při cvičení dochází současně k posilování, protahování a uvolňování těla.

WARM UP (rozcvička) a PRESTREČINK
Doba trvání: 7 minut
Cíl:
- zvyknout si na podložku, okolí, své tělo, začít vnímat hlas těla a okolí
- základní zahřátí dolních končetin
- koordinace dechu, uklidnění, soustředění

POSILOVACÍ A DYNAMICKÁ ČÁST
Doba trvání: 25 - 30 minut
Nácvik a sestavení jednotlivých pozic typických pro yogu přecházejících plynule jedna v druhou, postupné přidávání různých variant v pozicích a prodlužování výdrží. PROTAHOVACÍ A UVOLŇOVACÍ ČÁST
Doba trvání: 12 - 20 minut.

RELAXACE
Doba trvání: 5 - 10 minut

Cíle a účinky:
- flexibilita, rozvoj síly, rehabilitace, vyrovnání svalových dysbalancí, formování postavy, zvýšení vitality, zdraví a fyzická kondice, relaxace, uvolnění, poznání sebe sama, soustředění.

DOPORUČUJEME: nejezte cca 4 hodiny těžké jídlo, dojděte si na toaletu, cvičte ve volném oděvu a naboso, vyjměte si tvrdé kontaktní čočky, nepřepínejte síly, postupujte krok po kroku - pomalu