Superkalanetika
- oblíbená gymnastika Američanek – dobývá Evropu.

Tento unikátní systém cvičení, vyvolávající aktivitu hluboko uložených svalových skupin, má výsledky, které až hraničí se zázrakem.

Superkallanetika je program 30 cviků, rozpočítaných na hodinu cvičení. Udělají štíhlé boky, zmizí břicho, přizvednou prsa a zbaví Vás nadváhy.

Až se Vaše postava přiblíží k vysněnému ideálu, můžete již cvičení věnovat 15 minut, ale - všimněte si! každý den. Po 10 hodinách cvičení omládnete o 10 let. A to vše proto, protože jedna hodina superkallanetiky dává organizmu tolik, jako 7 hodin klasické gymnastiky nebo 24 hodin aerobiku.

Výsledky superkallanetiky je možno "změřit" a "zvážit" už po několika hodinách cvičení. Ale pozor! Cviky je potřeba vykonávat velmi přesně podle instrukcí.

Když pracují hlubinné svaly, zesiluje se krevní oběh, což způsobuje normální nebo zlepšenou funkci vnitřních orgánů. Stabilizuje se funkce srdeční oběhové soustavy. S věkem se v našem organizmu hromadí a usazují soli, meziobratlová spojení ztrácejí svoji elasticitu, což napomáhá rozvoji osteochondrozy páteře především v krční oblasti. V důsledku se rozvíjí vegetožilní distonie. Při cvičení s programem superkallanetiky, díky tomu, že jsou zapojeny hlubinné svaly, se zlepšuje krevní oběh a aktivují se výměnné procesy v organizmu. Aktivní činnost hlubinných svalů zasahuje do procesu ukládání solí v oblasti páteře a kostí. Tento proces má výborný vliv na očištění organizmu od solí. Zlepšení krevního mikrooběhu napomáhá se zbavit od svalového napětí žil v mozku, zbavuje od bolestí hlavy. Normalizuje se žilní tlak při vegetožilní distonii. Zlepšuje se funkce srdečně-oběhové soustavy, stabilizuje se činnost chlopňového aparátu srdce.

Zesílení hlubinných zádových svalů napomáhá formování správného držení těla u dětí a jeho zlepšení. Chrání před rozvojem skoliozy a zbavuje od ní v počátečním stadiu rozvoje. Superkallanetika se doporučeuje také lidem středního a staršího věku. V průběhu cvičení se zvyšuje tonus a pevnost kůže a svalů. Pravidelné cvičení brání rozvoji atonie a atrofie svalů. Byl zjištěn pozitivní vliv na zánětlivé procesy v žilách a svalech díky zlepšení krevního mikrooběhu a normalizaci výměnných procesů v organizmu. Cvičení superkalanetiky napomáhají stabilizovat hmotnost těla. U lidí s nadváhou se aktivuje látková výměna a intenzivní spalování tukových polštářků. Pravidelné cvičení napomáhá formování hezké postavy a přirozeného reliéfu svalů.

Omlazení organizmu - vnitřní masáž - cestou zesíleného krevního mikrooběhu.

Doporučuje se těhotným ženám v 1. půlce těhotenství a po porodu. Problémy oslabených svalů močového měchýře.

Při nemoci srdečně-krevní soustavy. Při varikozním rozříšení žil a jako prevence.

Očištění žil v průběhu zlepšeného oběhu krve.

Osteochonroza, bolesti páteče, artritida.

Skolioza, (pokřivení páteře)

Vegetožilní distonie, stabilizuje se žilní tlak.

Uklidňující vliv na nervovou soustavu. Pro všechny, kteří mají zakázánu fyzickou zátěž.

"Vznešenost-gracie - to je milá, očarující, nádhera, krása v pohybu!"

Každá žena může a musí být nádherná, přitažlivá, krásná a vznešená!

To je Váš styl!